... bigbeatová stařena

Hasiči se mohou pochlubit vlastní hymnou

10.06.2012 00:01

Nové Sedliště – Od soboty 9. června se dobrovolní hasiči z Nového Sedliště můžou pochlubit zbrusu novou hymnou, kterou speciálně pro ně složila a nahrála známá tachovská skupina Excentr.

Skupina v čele se svým kapelníkem předala hymnu na sólovém CD veliteli sboru krátce před zahájením soutěže v požárním útoku, která se ten den v Novém  Sedlišti konala.

„Před časem jsme byli požádáni, zda bychom jako skupina nevytvořili píseň pro hasiče z Nového Sedliště a my se rozhodli, že ano. K této vesničce máme blízký vztah, protože zde máme zkušebnu, občas zde popijeme v místní hospůdce a samozřejmě jsme tu už i vystupovali,“ ozřejmoval vznik písně jeden ze členů kapely Jan Hamala.

Zvláště za hranicemi našeho okresu není nezvyklé, aby sbory hasičů měli své vlastní hymny. Novosedliští se proto nechali inspirovat a se svou novou hymnou mají v plánu vyrazit i do vzdálenějších míst Plzeňského kraje.

„Nová hymna nás opravdu potěšila. Budeme si ji s sebou brát na všechny závody a před svým útokem si ji necháme zahrát. I díky této písni budeme sami sebe propagovat. Lidé si nás lépe zapamatují, když si nás spojí s dobrou písničkou, kterou si budou moci už po pár poslechnutích zazpívat s námi,“ řekl Deníku velitel novosedlištských hasičů Ondřej Fojtíček. „Pro Excentr to bude vlastně i reklama, protože v posledních letech vyrážíme soutěžit i mimo okres. Také se jim však odměníme tím, že je u nás pohostíme a popijeme s nimi.“

„Pokud bude o píseň zájem, tak ji samozřejmě budeme hrát i na našich koncertech,“ doplnil Hamala. Píseň je k poslechu také on-line, a to na domovských webových stránkách kapely, tedy na www.excentr.cz.

 

Veronika Černá

9. června 2012

 

Zdroj: Tachovský Deník

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode