Příběh naší kapely

Jsme kapela s převážně vlastní tvorbou zaměřená na rock a hlavně na muziku, která nás baví...

O nás

Skupina Excentr vznikla před více než 30 lety, hrajeme vlastní rockovou muziku, působíme v Plzeňském kraji, známí jsme především na Tachovsku. Naši tvorbu si můžete poslechnout pod odkazem Diskografie. Potkat nás můžete na akcích jako je Tachov fest, TaRock, Plánský koupák, v rámci doprovodných akcí na letních Tachovských slavnostech nebo na našem tradičním Vánočním koncertě, který se až na pár výjimek koná každoročně na první svátek vánoční tj. 25.12. Děkujeme za Vaši přízeň a těším se s Vámi, našimi fanoušky, na některé z uvedených akcí.

Členové

Bohouš Bobo Rejthar
Petr Feťák Petruň
Roman Pípa Pipota
Honza Indy Petruň
Jindra Soňa Vajskebr
Tonda Tony Hrdlička

Z naší historie

Skupina EXCENTR Rock vznikla v Tachově (Plzeňský kraj) v roce 1986 ze skupin Tyroll a Krakatit. Původní sestava v drobných obměnách přetrvává dodnes, ale prošlo jí mnoho muzikantů Tachovské scény. K nejvýznamějším patřili: Roman "Modrák" Zeleník - basa, zpěv, Lenka Lodrová - zpěv, Josef Pleško - zpěv, Honza "Jabko" Hamala - basa, zpěv.

V roce 2001 jsme ve velmi improvizovaných podmínkách natočili první CD s názvem "Ptáci". Obsahovalo dvanáct vlastních skladeb. Vydáno bylo v "samizdatovém" nákladu asi třista kusů a bylo beznadějně rozebráno. Prvně se na něm objevuje bývalý řidič našeho autobusu, Bohouš "Bobo" Rejthar, který posléze nastupuje na post zpěváka.

Na podzim 2004 Bobo odchází a střídá ho Dušan "Alfons" Budínský. Zároveň na místo Romana Pipoty, který se po úrazu stává pouze vokalistou, nastupuje bratr "Fetyho" Honza "Indy" Petruň, kytarista ze skupiny Something like. S ním se objevují v našem zvuku poprvé v historii klávesy.

V roce 2006 vzniká nové CD s názvem "Nechoď dál..!". Bylo natočené částečně v Kdyňském studiu u Venci Váchala, částečně v "eF"-studiu (doma u Fetyho). Míchačka proběhlala opět ve Kdyni. Křest CD se konal koncem roku 2006 v Tachově. Byl zároveň oslavou dvaceti let působení na scéně. CD obsahuje dvanáct původních skladeb plus jednu bonusovou a představuje současný zvuk a styl kapely EXCENTR Rock.

V roce 2008 se na post zpěváka vrací Bohouš Rejthar. V tomto složení vzniká v roce 2011 zatim poslední CD s názvem "Čas", které je vydáno v nákladu 1.000 ks a diky tomu je stále k objednání. CD vzniklo za podpory společností Západočeská kabelové televize, Projinstal, MS Produkce, Volka a syn, Dr. Popov. Bylo natočeno ve studích Mercury Studio a F - studio, podíleli se na něm Fety, Indy, Masha, na obalu pracoval Lasy a Lucas Dio. Kromě členů kapely si na CD zazpívali také Roman "Masha" Šandor a Lenka Reimann (Lodrová), bývalá členka Excentru. Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci!

Od té doby působí skupina Excentr s menšími pauzami a drobnou obměnou sestavy dodnes.

S rokem 2022 dochází k zatím poslední změně v obsazení, Honzu "Jabka" Hamalu střídá Tonda "Tony" Hrdnička baskytarista skupin Mr. Frros, Mac Beth, Whitesnake revival a Hewer.


© 2022 Excentr Rock / Při výrobě těchto stránek nebyly zlomeny žádné paličky.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!